ویژه های خبری

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 821
پنج شنبه, 28 شهریور 1392 ساعت 04:16

مصاحبه آقای محبوب اکبری ( عضو شورای اسلامی شهر ملارد ) با روزنامه بصیرت

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به گزارش روابط عمومی شورای شهر ملارد جناب آقای محبوب اکبری طی مصاحبه ای با روزنامه بصیرت به چشم اندازهای شورا برای رشد و توسعه ملارد اشاره نمودند.  

بصیرت: جناب آقای اکبری لطفاً بفرمایید مهمترین اولویت های شورای چهارم را در چه حوزه ها یی می بینید؟

محبوب اکبری: رسیدگی به دغدغه های مردم می بایست مهمترین اولویت شورا باشد و اینکه با همدلی و همکاری همه دوستان ، شورای شهرداری را به مفهوم درست و منطقی آن یعنی شورای شهر که خواست همه ی مردم و از شعارهای مهم انخاباتی ما و برنامه ی  ما است ، تغییر دهیم .

بصیرت: در مورد ترمیم اهداف کوتاه مدت و بلند مدت برای شهرداری و شهر چه تدابیری مد نظر دارید ؟

محبوب اکبری: برنامه های کوتاه مدت که سطحی و قابل لمس باشد و مردم نتايج آن را خیلی زود ببینند مانند رفت و روی خیابان ها و محلات انجام آسفالت برای برخی محلات و خیابان ها ، ایجاد پل های عابر پياده و سرعت گیرها و نیازهایی از این دست که سرپرست محترم شهرداری هم قول داده اند در این خصوص ، خیلی سریعتر اقداماتی داشته باشند، در مورد برنامه های بلند مدت هم باید عرض کنیم که شهردار انتخابی می بایست یار چهاردهم اعضای شورا باشد تا با همدلی و اتحاد ، پیگیر پروژه های عمرانی و تقویت زیرساخت ها باشیم که متأسفانه در برخی از حوزه ها به دلیل سوء مدیریت معطل مانده است . به عنوان مثال افتتاح کامل بلوار نیایش و رفع چالشهای فرارو در جهت بهره برداری کامل از پروژه ها و همچنین حل معضلات بهداشت ، مشکلات موجود در حوزه های فرهنگی و اجتماعی که همگی با کمک دوستان و با استفاده از ظرفیت های موجود قابل حل خواهد بود.

بصیرت : با آغاز فعالیت شورای شهر ، یکی از مهمترین وظائف اعضای شورای شهر ، انتخاب شهردار ملارد است ، در این خصوص تا به حال چه اقداماتی صورت گرفته است ؟

محبوب اکبری : در اولین گام به صورت رسمی و با توافق همکاران عزیز در مجموعه شورای اسلامی شهر ملارد ، اعلام آمادگی کردیم و اطلاع رسانی هم کرده ایم که اگر کسی شرایط شهردار شدن را دارد و آن شرایط و ویژگیها را اگر در خود احساس کرد با رزومه و مدارک و ارائه برنامه ها به دبیرخانه شورا مراجعه کنند ، تا  همکاران ما ضمن بررسی شرایط افراد و برنامه و با عنایت به توانمندیهای افراد ، در خصوص شهردار جدید شهر تصمیم گیری شود.

بصیرت: از نظر جنابعالی مهمترین ویژگی شهردار آینده شهر چه چیزهایی باید باشد؟

محبوب اکبری : شهرداری کارآمد ، متعهد، مردمی و حتی المقدور بومی

بصیرت: مهمترین اولویتهای شهردار جدید را در چه موضوعاتی می بینید؟

محبوب اکبری : تعامل سازنده با مردم و مسئولین و جذب سرمایه گذاری در شهر برای آبادانی و توسعه شهر 

بصیرت : یکی از شاخص ها در ارزیابی شهرداران میزان تلاش آنان در جذب سرمایه گذاران است ، شما به شهردار جدید چه توصیه ای در این خصوص خواهید داشت؟

محبوب اکبری : دعوت از سرمایه گذاران در بخش های مختلف و اعطای برخی تسهیلات مانند تسریع در صدور پروانه ساخت ، تسریع در انجام امور اداری و از این جمله برنامه های هدفمند در چهارچوب قانون میبایست مورد استفاده قرار بگیرد تا نسبت به ساختن شهر به آبادانی آن کمک کرد.

بصیرت : توجه به مسائل زنان و امور جوانان برای شورای چهارم و شهردار آینده چقدر اهمیت خواهد داشت ؟

محبوب اکبری : معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری در دوره پیش تقریباً غیرفعال بوده اما امیدوارم در دوره جدید معاونت فرهنگی و اجتماعی فعال تر و پویا تر و با برنامه تر به حوزه جوانان و بانوان ورود پیدا کند.

در مورد توجه به حوزه بانوان هم پیگیری ساخت و بهره برداری از پارک بزرگ بانوان  هم مد نظر دوستان هست که البته در کنار همه ی این برنامه ها تلاش گسترده ای برای موضوع امنیت بانوان نیز خواهیم داشت.

بصیرت : لطفاً بفرمایید شورای  چهارم به صورت تخصصی در حوزه فرهنگی و اجتماعی چه برنامه هایی دارد؟

محبوب اکبری : با حضور چهره های فرهنگی و رویکرد فرهنگی همکاران ما در شورای چهارم قطعاً برنامه های خوبی خواهیم داشت و با فعال شدن کمیسیون فرهنگی در شورای شهر که در آن از ایده های نو و خوب هم استفاده خواهیم کرد وارد فاز جدیدی از برنامه های فرهنگی در شهر خواهیم بود و در اولین گام هم تشکیل و راه انداری خانه جوان را در دستور کار قرار خواهیم داد که البته با قول مساعد سرپرست محترم شهرداری جناب آقای مهندس خراسانی امیدواریم هرچه زودتر مورد بهره برداری قرار بگیرد. البته ساخت فرهنگ سرا هم که خواسته ی به حق مردم و جوانان شهر است ، یکی از برنامه های اولویت دار همکاران شورا خواهد بود که قاعدتاً در برنامه های طولانی مدت با برنامه ریزی و ایجاد کارگروه های تخصصی مد نظر خواهد بود.

بصیرت : با توجه به افزایش تعداد اعضای شورا در این دوره ، برای افزایش کمیسیون های تخصصی هم برنامه ریزی شده است ؟

محبوب اکبری : تعداد کمیسیونها ی داخلی شورا قطعاً افزایش خواهد داشت و به صورت تخصصی پاسخگو هم خواهند بود. با عنایت به اینکه از تخصصهای مختلف در شورا همکارانی وجود دارند با تشکيل کمیسیونهای تخصصی و نظارتی و با استفاده از مشاوران موجود که جمعی از نخبگان شورا را شامل می شوند ، در جهت یاری رساندن به مدریت شهری و توسعه و رشد شهر و فرهنگ شهر نشینی بهره خواهیم برد.

بصیرت : در پایان مصاحبه اگر مطلبی را مد نظر دارید بفرمایید؟

محبوب اکبری : بنده به عنوان یک عضو شورا که منتخب مردم شهرمان هستم ، همانطور که به مردم شریف شهرمان قول داده ام تا از خرد جمعی و دیدگاه های فرهیختگان و نخبگان شهر استفاده کنیم ، از همه ی شهروندان عزیز و نخبگان و فرهیختگان خواهش می کنیم با ارائه راهکارها پیشنهادات و انتقادات سازنده خودشان ما و همکاران را بهره مند کنند.

 

 

خواندن 1333 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 01 مهر 1392 ساعت 10:09

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

فیلم

یکصدو سی و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر ملارد به ریاست سیدمحمد طباطبایی حسنی عصر روز ۲۹ فروردین ماه در صحن شورای شهر ملارد، با حضور اعضای شورای اسلامی شهر و...